Правопросвітницький урок: «Зупинемо булінг разом»

20 вересня 2019 року в спеціалізованій школі № 291 Михайловська Тетяна Іванівна, класний керівник 2-А класу в рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу провела тематичний урок, який мав наметі виробити нульову толерантність до проблем булінгу, розвинути співчутливе ставлення до жертв насилля, навички надання і отримання допомоги.

На початку уроку Тетяна Іванівна дослідила комунікацію в колективі, об’єднавши всіх учнів класу в групи за певними ознаками: світле волосся, однакові зачіски, колір очей. Таким чином, учні класи були мотивовані на вироблення нульової толерантності до всіх видів цькування й агресії.

Під час роботи в спікерських групах, школярі обговорювали поняття булінг (цькування), заздрість, помста, жорстокість. Якщо підсумувати всі вищезазначені поняття, виходить, що булінг – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується фізичним і психологічним тиском.

Багато хто не надає булінгу значення. Але насправді це не пустощі або грубість, а особлива форма взаємин, яка з часом переростає в насильство. А фізичне насильство є злочином, за вчинення якого наступає кримінальна відповідальність. Гра з ЛЕГО «Обери правильну відповідь» допомогла сформувати в дітей співчутливе ставлення до жертв насилля.

Інсценована українська народна казка про Лисицю і Півня допомогла учням початкової школи зрозуміти прояви булінгу: образи, хуліганські дії, зіпсовані речі, синці, подряпини тощо. Та запам’ятати, якщо у вашого друга чи подруги є ці ознаки – необхідно невідкладно повідомити дорослих про те, що він може бути жертвою булінгу! Булінг може зазнати будь-яка дитина у школі, але жодна не заслуговує на таке ставлення.

Під час практичної діяльності діти вчились протистояти проявам булінгу, саме: як використати гумор у розмові з однолітком; як ігнорувати кривдника; як стримувати гнів і злість; як не вступати в бійку чи конфлікт. Разом з вчителем учні створили куточок допомоги «Булити не круто!», де розмістили інформацію щодо попередження агресії.

#булитинекруто!!!