Проведення інтерактивного уроку: «За здорове життя у професії майбутнього!»

15 квітня 2019 року в спеціалізованій школі № 291 Науменко Сергій Олександрович, вчитель хімії, біології в рамках Всесвітнього дня охорони праці для учнів 10-Б класу  провів інтерактивний урок з питань гармонійного розвитку усіх сферах господарської діяльності людини.

Разом з Міжнародною спільнотою Україна визначає, що здорові та безпечні умови праці – це стратегічне завдання, яке стоїть перед державою і бізнесом.

Упродовж уроку, учні за допомогою інтерактивних методів навчання, формували умінні та навички створення безпечних і здорових умов праці.

Інтерактивні завдання допомогли учням сформувати освітні компетентності у сфері підприємницько-громадській діяльності, визначити світові тенденції зайнятості населення. Створюючи постер «Якою я бачу професію майбутнього?» старшокласники дійшли висновку, що зміни у сфері праці пов’язані з розвитком технологій (автоматизація, робототехніка, інформаційна комп’ютеризація), демографічних показників (депопуляція населення, процес «старіння нації», міграції), економічної глобалізації (створення транснаціональних корпорацій), кліматичні зміни тощо.

Важко спрогнозувати, які технології існуватимуть у майбутньому, як вони будуть інтегровані в робочі професії і який вплив – позитивний чи негативний  - матимуть на безпеку праці. Тому інтерактивні прийоми навчання направлені на формування пізнавальної активності, уваги, сприяють розвитку самостійного та логічного мислення, спонукають до самоосвіти та самореалізації можливостей особистості, стимулюють розвиток умінь учнів аргументувати свою відповідь.