Проведення журналістського розслідування на тему: «12 міфів про Українську революцію».

30 листопада 2017 року в спеціалізованій школі № 291Пшенковський Олег Борисович, вчитель історії та права в рамках тематичного тижня з нагоди 100-річчя проголошення Української народної республіки підготував та провів з учнями 11-х класу журналістське розслідування: «12 міфів про Українську революцію».
Олег Борисович на початку заходу ознайомив учнів з прийомами журналістського розслідування:
 Вибір міфа
 Пошук інформаторів та джерельної бази
 Збір і перевірка правдивості фактів
 Формування інформаційного запиту
 Аналіз документів.
Учні диспутували та обговорювали питання державотворчих процесів:
МІФ 1. «Велика Жовтнева соціалістична революція» - основоположна подія російської, радянської та світової історії.
МІФ 2. Українська Народна Республіка виникла внаслідок відокремлення від радянської Росії.
МІФ 3. Територія УНР не охоплювала східної України. Там існувала окрема Донецько-Криворізька республіка.
МІФ 4. Перша російсько-українська війна (грудень 1917 – квітень 1918) була неоголошена.
МІФ 5. Михайло Грушевський – перший Президент України та інші.

Мета проведення заходу:

Розвивати різні види вмінь, навичок, творчого мислення – основи формування громадської, історичної та національної свідомості учнів.