Тематичне засідання правопросвітницького клубу: «Гендерні права»

03 жовтня 2018 року в спеціалізованій школі № 291 Пшенковський Олег Борисович, керівник шкільного правопросвітницького клубу  в рамках декади правових знань, профілактики правопорушень, негативних проявів в учнівському середовищі провів тематичне засідання з питань забезпечення гендерної рівності в Україні.

Засідання клубу було розпочато інформаційним повідомленням про гендерну рівність у системі прав людини. Олег Борисович зосередив увагу учнів на тому, що Україна зобов’язалась до виконання ключових міжнародних зобов’язань щодо забезпечення гендерної рівності. Нова Державна соціальна програма забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року спрямована на укріплення інституційних механізмів забезпечення гендерної рівності з комплексним підходом до подолання інституційних обмежень у сфері гендерної рівності.

Під час дискусії учасники засідання обговорювали:

• рівні права та можливості для жінок та чоловіків в усіх сферах життя;
  • реалізацію Ради Безпеки ООН повістки «Жінки, Мир, Безпека» в Україні;
  • внесення правки у законодавства щодо попередження домашнього насильства, криміналізувавши цей злочин;
  • існуючу нормативну базу з питань гендерної рівності та розширення повноважень жінок;
  • низький рівень участі жінок у політичних та суспільних процесах тощо.

Упродовж засідання були визначені 10 років із забезпечення гендерної рівності в Україні. Місія заходу полягала в тому, щоб сформувати в школярів правосвідому та загальнокультурну компетенції з питань гендерної рівності покращення становища жінок у суспільстві.