Проведення тематичного просвітницького заходу: «Битва за Дніпро»

06 листопада 2018 року в спеціалізованій школі № 291 Снімщикова Людмила Василівна, вчитель історії провела тематичний просвітницький захід до 75-ї річниці вигнання нацистів з міста Києва.

… Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що дотепер все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події.
Людмила Василівна розповіла учням історію однієї з найбільш кровопролитних битв Другої світової війни. Україна через своє географічне положення і політичне становище часто бувала ареною руйнівних воєн та масштабних битв. Апогеєм хвилі насильства на наших землях стала, звичайно, Друга світова війна. Битва за Дніпро був одним з масштабніших боїв: м’ясорубка в самому серці Києва.
Перед радянським командуванням стояла складна задача – форсувати Дніпро, закріпитися на правому березі й не дати противнику перегрупуватися. Одним з найстрашніших та найбільш кровопролитних епізодів битви за Дніпро стали бої на Букринському плацдармі. Саме цей плацдарм був ключем до взяття Києва. На плацдармі було всього 16 понтонних мостів. Радянські солдати були змушені плисти своїми силами, на дошках і колодах, поки німці поливали їх свинцем з іншого боку. Річка стала багряного кольору, а вода в ній – солоною на смак. 04 і 05 листопада Київ був взятий у кільце. 06 листопада тривали вуличні бої, радянські війська рухались в центр Києва на площу Перемоги. Київ був узятий.
Битва за Дніпро стала однією з найважливіших битв, які зумовили результат війни. Звичайно, серед тих, хто бився і загинув було багато українців.