Проведення уроку - пам’яті: «Визволення Києва від німецьких загарбників»

09 листопада 2018 року в спеціалізованій школі № 291 Зєнкова Юлія Іванівна, класний керівник 5-Б класу провела тематичний захід до 75-ї річниці вигнання нацистів з міста Києва.

Урок – пам’яті розпочався переглядом документального фільму «Битва за Київ». Після перегляду фільму один з п’ятикласників звернувся до однолітків:
…Ви пам’ятаєте ці дні? Я – ні, тому що народився в 2007 році, вже через 62 роки після Перемоги у Другій світовій війні. Я війни не знаю. Час віддаляє від нас ті трагічні події, коли життя і смерть, кожен день, кожен час, кожну секунду були поряд. Війна поступово відходить у минуле і стає сторінкою у підручнику історії, у спогадах ветеранів, мого діда і моєї прабабусі, у якої загинув син. Мені тільки 11. Але коли я дивлюсь події військової хроніки, думаю про одне: як ми вистояли, як витримали цей жахливий ад? Я схиляю голову перед героїзмом наших батьків, дідів, прадідів…
Пам'ять живих – це символ продовження життя тих, хто переступив поріг вічності. Вогонь пам’яті вищій від усіх обелісків. Змінюються покоління, але ніколи не померкне подвиг нашого народу, який зробив вирішальний внесок у Перемогу, у визволенні України від фашистського рабства.
Юлія Іванівна підготувала учнів до виступу про події жовтня-листопада 1943 року у вигляді усного журналу. Школярі відтворили історичні факти боїв Лівобережної України, стратегічні операції «тактика спаленої землі», форсування Дніпра, плацдарм на правому березі Дніпра, визволення Києва від окупантів. Разом зі сторінками історії п’ятикласники декламували вірші, присвячені надзвичайній мужності, відданості, гідності українських воїнів.