Тематичний захід:«Трагедія і доблесть Афганістану»

20 січня 2019 року в спеціалізованій школі № 291 Окопна Світлана Миколаївна, класний керівник 10-Б класу провела тематичний захід з історії війни в Республіці Афганістан та відзначення 30-річниці виводу військ з Афганістану.
     Світлана Миколаївна розпочала захід з історії афганської війни. Війна… Нестерпний шум… Намети… Не приступна мішень у руках… Як важко уявити собі те, що пережили наші солдати, той біль і страх, що затьмарювали очі, підкошували ноги. Але це було так далеко від честі, гордості, обов’язку.
     15 лютого 2019 року в Україні відзначалась 30-річниця виводу військ з Афганістану та День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Серед тих кому в роки буремної юності випало виконувати інтернаціональний обов’язок, було найбільше українських солдат. Сьогодні ми з вами відтворимо події війни в Афганістані та дізнаємось про героїв цієї страшної війни.
     Старшокласники у формі альманаху «Сторінками Афганською війни» розповідали про географічні особливості Республіки Афганістан, про історію Азіатської держави (старовинні торговельні шляхи, історичні пам’ятки, релігію), про населення і економічний стан держави, про статистику 10 річної війни (9511 убитих, 2386 померлих від ран, 817 – від хвороб, 1739 – понівечених). Серед загиблих в Афганістані 63% були молоді люди віком до 20 років. Вісімнадцятирічні хлопчаки щодня дивилися смерті в обличчя, довгі місяці перебували під прицілом ворога, щодня, щохвилини. В свої вісімнадцять ці хлопці бачили багато: нестерпне пекло і піщані бурі, їм знайома не лише хоробрість і відвага, але й почуття безвиході, відчаю, вони бачили благородство і дружбу, вони пережили загибель своїх товаришів.
     І через 30 років ми низько схиляємо голови в мовчанні, як би говоримо «спасибі». Спасибі вам, вісімнадцятирічні хлопці 80-х. Вам солдати і офіцери, які пролили кров по всьому Афганістану. Спасибі та низький уклін, бажаємо вам міцного здоров’я, наснаги, творчого натхнення, сімейного благополуччя.