Заняття-тренінг на тему «Ми проти куріння! Ми – здорове покоління!»

28 лютого 2018 року в спеціалізованій школі № 291 Йовхименко Дарина Володимирівна, педагог соціальний та Чурилик Софія, учениця 10-Б класу, медіатор,  провели  з учнями 7-Б класу заняття-тренінг про шкідливість тютюнопаління.

Тренінг був розпочатий «мозковим штурмом», учні давали відповіді на питання «Як захистити себе та близьких від куріння?». Насправді не відомо, чи дійсно крапля нікотину здатна вбити коня, але про те, якої шкоди завдає куріння організму людини, знає, мабуть, кожен. Під час заняття, учні отримали знання про куріння та його вплив на організм людини, які допоможуть уникнути небезпеки. Кожен усвідомив наслідки ризикованої поведінки, а водночас і те, як цей ризик можна зменшити або запобігти йому зовсім, тобто кожен для себе зробив вибір.

Працюючи у групах, школярі визначали негативний вплив куріння на людину:

ü 1 група створювала антирекламу на пачці сигарет, яку вони пропонують державному виробнику.

ü 2 група готувала міні-виступ під гаслом «Ми – за здоровий спосіб життя», використовуючи прислів’я, слогани, пісні.

3 група підраховувала, скільки грошей витрачає людина щодня, купуючи дві пачки цигарок -  за тиждень, місяць, рік.

Під час тренінгу «Як навчитися казати «Ні», школярі разом із медіатором виконували вправи та завдання, які допоможуть їм проявити справжню мужність у відстоюванні власних переконань.

На завершення заняття, учні по одному підходили до дошки і записували свої причини не палити: «зруйнувати – значно легше ніж створити», «дуже важко зберегти те, що маємо», «від нас самих залежить, що ми обираємо: шлях до здоров’я чи від здоров’я», «давайте будувати здорове життя» та інші.