"СИНІЙ КИТ"

УВАГА!

НЕБЕЗПЕКА!

Шановні батьки! Звертаємося до Вас з проханням бути вкрай уважними до своїх дітей, особливо до дітей підліткового віку. Їм загрожує небезпека! Вкрай агресивна гра «СИНІЙ КИТ» забирає життя українських дітей!

Шкільна психологічна служба ЗОШ№291 попереджає, що в мережі Інтернет активно розповсюджується ця небезпечна гра, яка вже декілька разів змінювала свою назву, однак не змінює свою сутність – «Синій кит», «Тихий дім», «Біжи або помри». Це дійсно небезпечна гра, у фіналі якої діти здійснюють самогубство (суїцид) або роблять спробу самогубства (пара суїцид). Суть гри проста: почавши грати, дитина отримує низку завдань, першим з яких – надряпати силует синього кита на руці і надіслати певному адресату фото звіт. Це сигнал, що підліток у грі. Далі відбувається шантаж дитини, якщо вона відмовляється виконувати завдання. Це погрози, що загине хтось з рідних, якщо учасник гри не здійснить самогубство. Символ кита обраний не випадково. Це тварини, які нерідко викидаються на сушу, скоюють самогубство.

Встановити кураторів пекельної гри поки що не вдалося. Скоріш за все, це дорослі психічно нездорові люди, однак ними можуть бути і закомплексовані підлітки, які намагаються самоствердитися за рахунок смертей інших однолітків.

Тривалість гри – 50 днів, саме за цей час учасник має померти, однак відомі випадки, коли діти скоювали суїцид на 4 день, на 11.

Смертельних ігор так багато, що гинуть діти в усьому світі, це справжнє всесвітнє лихо, про яке не можна мовчати, а треба докласти усіх зусиль, щоб конкретно Ваша дитина не потрапила в число гравців.

Психологічні ознаки участі дитини у смертельній грі:

-         дитина сумна, а такою раніше не була, вона агресивно реагує на питання, зауваження, закриває обличчя руками, демонструє вказівний палець;

-         у дитини поганий апетит, вона знервована, нічому не радується;

-         дитина завжди невиспана, пригнічена (наприклад, на минулому тижні шкільний соціальний педагог спілкувалася з дитиною, яка лягає спати о 4 ранку, а о 7 вже має йти на уроки. Усю ніч під покривалом хлопчик грає в онлайн-ігри. Мама дитини була шокована таким фактом);

-         ваша дитина постійно малює зображення китів, метеликів, казкових єдинорогів;

-         дитина відвідує групи під назвами «Кити пливуть», «Розбуди мене о 4.20», F57, F58, «Тихий дім», «Ріна», «Ну, пока», «Море китів», «50 днів до мого …»;

-         якщо дитина пише цифри від 50 і назад – 49, 48, 47 і т.д. Такі ж цифри можуть бути на сторінці дитини;

-         дитина має пошкоджені шкіряні покрови – порізи, опіки, подряпини.

Як поводитися батькам, якщо помітили такі ознаки?

1.Не панікувати!!!

2.Не влаштовувати допит дитині.

3.Не намагатися самотужки вирішити проблему,якщо таке вже є.

4.Звернутися за допомогою до спеціаліста – психолога, соціального педагога.

Як батькам себе поводитися з дитиною?

1.Постійно підтримувати емоційний зв'язок з дитиною, спілкуватися більше, бути уважним.

2.Дитина не повинна почувати себе покинутою, одинокою, позбавленою піклування батьків, без їх любові і підтримки.

3.Дитина повинна шукати захист у рідних, а не бродити Мережею у пошуках підтримки.

4.Пояснити дітям, що онлайн-ігри смерті розраховані на невпевнених у собі підлітків, які намагаються довести свою «крутість», сміливість, відвагу, рішучість. Повідомте дітям, що справді смілива людина ризикує життям тільки лише в окремих випадках, таке геройство нікому не потрібне, його ніхто не стане поціновувати.

5.Обговоріть з дитиною фрази, стійкі вирази, якими він може дати зрозуміти модераторам гри, що грати не буде, щоб його не змогли спіймати на «слабко». Це такі фрази: «Мені плювати на твої пропозиції, мене таке не цікавить», «Мені все рівно, що ти про мене думаєш, важливо, що я думаю про себе», «У мене є цікавіші справи, ніж спілкуватися з тобою», «Не пиши мені, я більше не відповідатиму» і т.ін.

6.Намагайтеся запевнити дітей, що бути навіть глядачем такого «шоу» небезпечно. Екстрим забрав уже багато молодих життів.

7.Спілкуйтеся з дитиною позитивно, лагідно називайте її ім’я, посміхайтеся, по-доброму жартуйте, цікавтеся самопочуттям, планами на день, тиждень, місяць.

8.Намагайтеся вести себе так, щоб дитина Вам довіряла, не перебивайте її у розмові, терпляче слухайте відповіді.

9.Ваша поведінка має бути стриманою, поважною. Говоріть спокійно, без негативних емоцій, не жестикулюйте надмірно.

10.Хваліть дитину за найменші успіхи, демонструйте симпатію, підтримуйте дружні стосунки і дякуйте за увагу дитини до себе.

Профілактичні рекомендації

1.Намагайтеся заповнити вільний час дитини корисними справами – заняття спортом, спільні прогулянки, відвідування зоопарку, виставки, музею, цікавими домашніми справами, щоб Інтернет не був головним в житті дитини.

2.Перевіряйте облікові записи дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт.

3.Намагайтеся спілкуватися у тих приватних чатах, в яких спілкується Ваша дитина.

4.Звертайте увагу на коло спілкування дитини в реальному житті.

5.Переглядайте фото в гаджетах дитини.

6.Встановіть в будь-яких гаджетах дитини функцію «батьківський контроль».

Що робити, якщо виявлено причетність дитини до такої групи?

1.Повідомити класного керівника, соціального педагога, адміністрацію школи. Ми обов’язково допоможемо!

2.Поставити до відома кіберполіцію (www.cybercrime.gov.ua).

3.Позвоніть у районний відділ поліції (102).

4.Зверніться у Національну дитячу «гарячу лінію» - 0 800 500 225 або

116 111 (безкоштовно).