Проведення тесту на тему: «Прийняти рішення непросто»

16 листопада 2017 року в спеціалізованій школі № 291 Легка Вікторія Миколаївна,  педагог-організатор  в рамках декади захисту прав дітей, попередження жорстокості та насильства  провела тестування  учнів 6-х класів на тему: «Прийняти рішення не просто».

Щоденно життя дарує нам безліч проблем – великих і малих, які необхідно вирішити. І в деяких випадках наша нерішучість може призвести до серйозних ускладнень, тому людина має вчитися приймати рішення.

У тестуванні взяли участь 31 учень. Спочатку діти давали відповіді на запитання:

ü Що, по-твоєму, лежить в основі вчинків людей?

ü Як ти думаєш, чому люди переходять з однієї роботи на іншу?

ü Коли у тебе неприємності, як ти поводишся?

Як ти діятимеш у конфліктній ситуації? та інші…

Проаналізувавши відповіді, можна визначити, що:

7 учнів відповідають першому типу

17 – другому типу

4 – третьому типу

2 – першому і другому типу

1 – другому і третьому типу.

Перший тип: не дуже рішуча людина, проте і нерішучою назвати не можна. Діє не завжди досить швидко й активно, але тільки тому що вважає – справа того не варта. Подобаються відважні люди, але часто знаходять виправдання і нерішучим, бо вважають їх дії наслідком обережності, обачливості, а не страху. Коли читають книжки, дивляться фільми про сміливих, відчайдушних людей, то хочуть бути на їхньому місці.

Другий тип: безумовно рішуча людина. Часто нехтує речами, які вважає незначними, дріб’язковими. Але, не зважаючи на це, людину цінують як самостійну та цікаву особистість. Можна доручити складне завдання, але у цьому разі, поряд повинні бути люди, які б урівноважували занадто велику активність цієї особи. І все-таки потрібно задумуватись, при прийнятті рішень.

Третій тип: людина боїться не тільки приймати рішення, а й навіть обдумувати їх. Психічний стан такої людини не можна назвати стабільним. Особа частіше очікує критику на свої дії, аніж похвалу.