Діалог культур – шлях до демократії, толерантності та миру

07 грудня 2017 року в спеціалізованій школі № 291 Людвиченко Світлана Григорівна,  керівник шкільного євроклубу та  Ковалишина Ярослава Михайлівна, керівник шкільного громадського об’єднання «Юні посли миру» в рамках  тижня права  підготували та провели з гуртківцями тематичне засідання шкільного євроклубу: «Діалог культур – шлях до демократії, толерантності та миру».

Захід розпочався зі «Скарбнички ідей», тобто учні висловлювались з приводу, як вони розуміють поняття «демократія»:

… Без поняття «демократія» не обходиться жодна політична промова чи програма, бесіда чи стаття.

… Хто тільки не називав себе і не називає себе демократом.

… Більшість політичних партій нашої країни у своїй назві містять слово «демократична» та інші.

Під час бліц-вікторини «Калейдоскоп європейських країн» гуртківці розділились на дві команди: «європейські дівчата» та «демократичні хлопці». Питань вікторини було 28, стільки держав входить до складу Міжнародної організації Європейський Союз. Обидві команди дали однакову кількість правильних відповідей.

Повідомлення, які підготували школярі та відеофільм містили в собі інформацію про важливість Європейського об’єднання, місце і роль України в європейській цивілізації. Сучасний етап історичного розвитку України зумовлений необхідністю розширення всебічних взаємин зі світовою громадськістю в  толерантному діалозі. Європейські стандарти мають стати нормою в соціалістичному житті, економіці, аграрному виробництві, українській політиці. Гуртківці дуже активно працювали над словосполученнями, які складались зі слова «МИР» та підібрали відповідні пазли «ВИСЛОВИ ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ ПРО МИР».