Загальноміський урок: «Героїзм юних українців в обороні Батьківщини.1918. Крути».

29 січня 2018 року в спеціалізованій школі № 291 Жукова Людмила Валентинівна, класовод 6-Г класу, з учнями провела загальноміський урок: «Героїзм юних українців в обороні Батьківщини.1918. Крути».
Ще юнаки, ще майже діти,
А навкруги і смерть, і кров.
«На порох стерти, перебити!» -
Іде на Київ Муравйов.
Полків його не зупинити,
Та рано тішаться кати:
Коли стають до зброї діти,
Народ цей – не перемогти!
Микола Луків

Людмила Валентинівна розпочала захід з історичної довідки: 29 січня 1918 року українська молодь – студенти і гімназисти – прийняли нерівний бій з більшовицькою навалою біля станції Крути та поклали найдорожче на вівтар свободи – власне життя.
Бій під Крутами – одна з тих сторінок історії, що привертають увагу суспільства, та в яких завжди переплітаються правда із вигадкою, міфами та спробами політичних спекуляцій. Подвиг студентів-крутян – це символ мужності та беззастережної любові до власної Батьківщини. Битва під Крутами – одна з визначних сторінок історії України, яку ми маємо пам’ятати.
Переглянувши фільм «Станція Крути», учні зробили висновок і з’ясували значення цих подій у процесі державотворення. Гинути за честь, за волю, за право бути народом - джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити й народжувати дітей.
Захід було завершено хвилиною мовчання, під звуки метроному запалили свічку, як символ священного вогню-частинки вічного.
Минуть роки, століття, а пам'ять про юнаків-героїв не загине. Для нас могила ця залишиться полум’ям віри.