Урок - пам’яті: «Небесна сотня: Герої не вмирають»

28 лютого 2018 року в спеціалізованій школі № 291 Дем’яненко Леокадія Леонідівна, класний керівник 11-Б класу,  з учнями  провела  урок - пам’яті: «Небесна сотня: Герої не вмирають».

Головна мета заходу: виховання у школярів внутрішньої свободи та поваги до держави, любові до Батьківщини, національної свідомості, гідності, усвідомлення приналежності до рідної землі, української народу, гармонійне виявлення патріотичних почуттів, вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Учитель розпочала урок віршем Бориса Олійника:

«Страшно зустріти смерть.                     Страшно безсило-малим

Страшно – не будьмо лукаві,                   Чути себе перед смертю.

В славі там чи в неславі –                        Але страшніше, коли

Страшно зустріти смерть.                       Ні за що вмерти».

Їх називали Небесною сотнею – українців які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом  - джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей.  Загиблих назвали НЕБЕСНОЮ Сотнею. Вважають, що їхні душі потрапили до раю, і з неба Сотня продовжує охороняти Україну.

Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр. Подвиг Героїв Небесної Сотні, які пожертвували своїм життям за наше майбутнє, є для українців моральним еталоном та дороговказом в обстоюванні обраного шляху до зміцнення незалежності та демократії.

У формі усного журналу учні відтворили події Революції Гідності, а також декламували вірші про загиблих героїв, яким посмертно присуджено звання Героя України. Урок було завершено мелодією гімну Небесної Сотні «Пливе кача» та хвилиною мовчання. Під звуки гімну запалили свічку, як символ священного вогню-частинки вічного.

Вони повинні жити в нашій пам’яті!