Урок з основ здоров’я на тему: «Життя і здоров’я людини. Безпека життєдіяльності. Ризики і небезпеки»

13 вересня 2019 року в спеціалізованій школі № 291 Меркулова Людмила Вікторівна, вчитель предмету основи здоров’я в рамках тижня знань з основ безпеки життєдіяльності  провела для учнів 6-х класів відкриті уроки з питань попередження нещасних випадків з учасниками освітнього процесу.

Людмила Вікторівна розпочала урок з розповіді про щоденні ризики і небезпеки, які є частиною нашого життя. Учні у вигляді евристичної бесіди пригадали, що таке безпека та небезпека, що потрібно робити, якщо потрапив в небезпечну ситуацію.

У письмовій формі діти аналізували один день зі свого життя: розписали, що робили вдома дорогою до школи, у школі, після уроків, надворі. Підкреслили дії, які можуть бути небезпечними, і записали кожну з них на окремій картці.

Під час роботи в групах (парах) учні обдумували та тезисно занотували орієнтовний перелік навичок, що сприяють збереженню здоров’я. Далі, потрібно було розподілити за трьома стовпчиками ті навички, які були занотовані на попередньому етапі: фізична складова, психічна і духовна складова, соціальна складова.

Дослідницька діяльність школярів полягала у визначенні життєвої ситуації пов’язаної з ризиком. За допомогою карток на яких були зображенні екстремальні і надзвичайні ситуації, діти мали оцінити рівень ризику за десятибальною шкалою (0 балів – ризику немає або він такий незначний, що на нього не варто зважати; 10 балів – ризик дуже високий).

Уважно аналізуючи життєві ситуації, учні навчились оцінювати рівень ризику та уникати невиправданих ризиків.