АУТОАГРЕСИВНА ПОВЕДІНКА НЕПОВНОЛІТНІХ

ШКІЛЬНІ ЗАХОДИ ОДНОГО ДНЯ

У зв’язку зі збільшенням випадків суїцидальної поведінки неповнолітніх в Україні та Києві зокрема, у ЗОШ№291 проголошено 3 березня днем оперативної роботи з даної проблеми. Так було проведено:

1.Загальні збори класних керівників у присутності співробітника органів правопорядку з організації превентивної роботи у закладі освіти.

2.Оперативну міні-лекцію для педагогічних працівників школи про сутність аутоагресивної поведінки неповнолітніх та її зв'язок з адиктивною поведінкою – вживанням психотропних речовин. Педагогів ознайомлено з ознаками можливої присутності нахилів неповнолітніх до суїцидальної та парасуїцидальної поведінки (вживання психотропних речовин, маскування неповнолітнім своїх справжніх намірів зухвалою або агресивною поведінкою, наявність емоційно пригніченого або емоційно піднесеного настрою, зображення неповнолітніми малюнків з поодинокими предметами, янголами, катаклізмами та катастрофами, умисна бравада, за якою приховується особиста невпевненість, депресія, апатія).

3.На шкільному сайті розміщено матеріали інформативного характеру про небезпеку смертельних ігор («Синій кит», «Тихий дім», «Розбуди мене о 4.20» та ін.) для учнів і їх батьків.

4.У рубриці «Клуб класних керівників «Досвід» розміщено матеріали про аутоагресивну та адиктивну поведінку неповнолітніх, їх вплив на мотивацію поведінки і соціалізацію особистості.

5.Обхід класів з метою виявлення учнів, які відсутні у школі без поважних причин. Здійснено зв'язок з батьками таких учнів для встановлення причин їх відсутності.