Коло медіації на тему: «Дружба та культура спілкування»

21  листопада 2017 року в спеціалізованій школі № 291 Герасимова Юлія Володимирівна,  практичний психолог провела  в рамках декади захисту прав дітей, попередження жорстокості та насильства  коло медіації з учнями 6-Б,Г класів: «Дружба та культура спілкування».

Коло медіації дає можливість учням висловити свою думку щодо поняття дружба, хто такий справжній друг, оцінити взаємостосунки між однокласниками, описати свої почуття та переживання щодо психологічної атмосфери у класі та обговорити можливі варіанти поліпшення стосунків у класі.

На початку заходу учні створили коло та виконали вправу «Знайомство» (представлення ведучого, медіаторів, знайомство з учнями класу).

Медіатори ознайомили присутніх з правилами кола медіації:

Усе що прийшло в коло в ньому і залишається.

Учасник отримує право говорити тільки тоді, коли йому в руки потрапив «Говорун».

Повага та доброзичливе ставлення один до одного, висловлюватися доброзичливо, у спокійній манері, як про добре так і про погане.

Щирість. Кожен говорить про свої почуття, думки, враження, які є тут і зараз.

Усі залишаються у колі доти, поки іде обговорення і воно не завершилося.

Налаштувавшись на позитивний стан учні перейшли до обговорення питань:

Чи згодні ви з приказкою «не май сто рублів, а май сто друзів» і чому?

Що таке дружба? Назвіть свого кращого друга та 3 якості, які ви в ньому найбільше цінуєте?

Згадайте чи були у вас сварки чи непорозуміння зі своїми друзями. Опишіть свої переживання і як ви налагоджували стосунки?

Чи відчуваєте ви себе комфортно у класі, на заняттях, під час спілкування з однокласниками?

Якщо можна було б змінити три речі стосовно вашого класу та однокласників, що б ви змінили?

Захід був завершений вправою  на розслаблення «Струси» (струсити з себе все негативне, непотрібне й те що заважає». Також, на останок, всі учасники кола медіації обмінялись враженнями, які отримали.