Інтерактивний захід з елементами тренінгу на тему: «Права та свободи людини і громадянина»

22 листопада 2017 року в спеціалізованій школі № 291 Новик Олександра Олексіївна,  педагог-організатор провела  в рамках декади захисту прав дітей, попередження жорстокості та насильства  інтерактивний захід з елементами тренінгу: «Права та свободи людини і громадянина» з учнями 7-А класу.

Олександра Олексіївна розпочавши тематичний захід зазначила: «…демократичність нашої, як і будь-якої держави, зумовлена, як відомо, забезпеченням, реалізацією та захистом прав і свобод людини».       Далі, учні пригадували, на які групи можна поділити права і свободи людини, об’єднавшись у пари. Методом «мозкового штурму» учасники заходу охарактеризували 4 групи прав і зазначили, які права належать кожній із груп. Але, на жаль, ми не вміємо застосовувати свої права, відстоювати їх, помічати порушення прав і свобод людини. Тому, у наступному завданні, учням потрібно було проаналізувати ситуацію та виявити, якщо вони є, порушення прав людини.

Живучи в суспільств, ми не можемо існувати окремо від нього, не маючи обов’язків перед суспільством. Тому права людини невід’ємні від обов’язків. Учні за допомогою методу «Прес» аргументували значущість конституційних обов’язків:

Позиція («я вважаю…)

Аргументація («тому що…)

Приклад («наприклад…»)

Висновок («отже, я вважаю…»).

Конституційні обов’язки: не заподіювати шкоди природі, культурній спадщині, шанувати державні символи, сплачувати податки, додержуватись Конституції України та законів України, захищати Вітчизну, її незалежність та територіальну цілісність.

Часто вчителі, батьки застосовують до учнів, до дітей певні обмеження. За допомогою методу «Займи позицію» діти давали відповідь аргументуючи її, щодо обмеження їх прав. Після обговорення різних точок зору, деякі учасники заходу змінили свою думку щодо порушення прав дітей та побажали один одному бути законослухняними громадянами  нашої країни справедливими, гуманними, толерантними, добрими і милосердними.

Головними правами людини, що забезпечують її життя, цінність її особи, свободу, недоторканість, правовий захист, є громадянські (особисті) права. Ці права не надаються, а лише охороняються та гарантуються державою.