Міні-лекторій на тему «Це повинен знати кожен. Особливості безпечної поведінки в зимовий період»

12 грудня  2017 року в спеціалізованій школі № 291 Ліпська Наталія Валеріївна, класний керівник 6-Д класу в рамках тижня знань з основ безпеки життєдіяльності  провела  з учнями міні-лекторій «Особливості безпечної поведінки в зимовий період».

Наталія Валеріївна розпочала лекторій бесідою про безпеку і небезпеку, які можуть чатувати на людину. Зазначила, що неприємності можна отримати під час підготовки та святкування новорічної ялинки та під час канікул. Тому, важливо дотримуватись певних правил поведінки:

ü під час святкування новорічної ялинки

ü поводження з вибухонебезпечними предметами

ü під час прогулянок на замерзлу водойму

ü у громадських місць, тощо.

Працюючи в групах, учні повинні були визначити: як правильно і безпечно встановити ялинку; яку небезпеку можна отримати від використаних піротехнічних предметів; як діяти на кризі; як правильно надати допомогу потерпілому на воді та інші правила безпечної поведінки в зимовий період.

За допомогою прийому «мозковий штурм», учні розподілили правила використання піротехнічних предметів та правила поведінки на кризі:

«необхідно дотримуватись»                              «заборонено робити»

- хлопавки використовують у напрямку              - використання піротехнічних

від людей і вгору                                                      предметів біля ялинки  заборонено

- обходити небезпечні місця та                             - запалювання бенгальських вогнів

ділянки на кризі                                                       біля хвої ялинки суворо заборонено

- кататися на ковзанах можна лише тоді,         - заборонено перевіряти міцність

якщо крига завтовшки понад 25см                       льоду ударами палки та ніг

- знаходитись якомога далі від ополонки             - не можна підбігати до товариша,

- кликати на допомогу                                            який провалився під кригу

Щоб новорічні свята та зимові канікули не були зіпсовані через неприємні випадки, слід дотримуватись правил безпечної поведінки.