Проведення заняття-квесту на тему: «Країна толерантності»

16 листопада 2017 року в спеціалізованій школі № 291 Герасимова Юлія Володимирівна, практичний психолог до Міжнародного дня толерантності провела з учнями 7-А класу тематичне заняття у форматі квесту з питань толерантного спілкування та навичок толерантної поведінки.

Юлія Володимирівна розпочала заняття вправою «Толерантне вітання». Розповідь про толерантність супроводжувалась давньою китайською притчею про любов, терпіння, прощення. Тобто, толерантність – це доброта, вдячність, любов, повага. Тільки ці складові врятують світ, зроблять його кращим.

Учні класу за допомогою інтерактивної гри «Атоми і молекули» розподілились на групи і вирушили у подорож до країни Толерантності, задля того щоб дізнатися, що ж таке толерантність і як навчитися бути толерантним. Кожна група виконувала 5 практичних завдань з допомогою учнів-медіаторів:

• «Людина з планети Земля»

Школярам було запропоновано зі списку: толерантна особистість, інтолерантна особистість, вибрати тільки позитивні якостей людини. Створюється загальний портрет людини з планети Земля.

• «п’ять добрих слів»

Учні виготовили відбитки своїх долонь на папері. Кожна долоня була іменна. На малюнку діти писали позитивне слово-якість про автора долоні. Кожний учасник читав (про себе), те що про нього написали його однокласники і потім ділився своїми враженнями.

• «Схожі-різні»

Діти знаходили подібні і відмінні риси у однолітків. Визначили 9 кроків формування толерантності: продуктивно спілкуватися з людьми, не кривдити партнера, поважати його думку й особистість – таке спілкування називається толерантним.

• «Таємниці мудрості»

Учасники мали зібрати цитати та афоризми про толерантність і дізнатися толерантні принципи стосунків між людьми.

• «Портрет толерантної особистості»

Учні оцінювали себе за допомогою вправи, яка містила в собі характерні властивості толерантної людини. Учасники ознайомились з основними рисами толерантної особи та оцінили свій рівень толерантності.

Заняття було звершено вікториною «Країна толерантності», яка дала можливість учням усвідомити індивідуальні особливості кожної людини, сформувала ціннісні установки на толерантне спілкування.