Проведення уроку-конференції на тему: «Голодомор 1932-1933рр. – геноцид українського народу в друкованих спогадах сідків, творах літератури і мистецтва»

22 листопада 2018 року в спеціалізованій школі № 291 Ходацька Оксана Ярославівна, класний керівник 8-Б класу до Дня пам’яті жертв Голодомору провела урок-конференцію про трагічні події 1932-1933 років.

Оксана Ярославівна розпочала конференцію з нормативно-правових документів, які визнають Голодомор геноцидом українського народу. Хай минають роки, але ми не повинні забувати про злочинні діяння сталінської влади в Україні. Все менше стає свідків тих подій, але історія зберегла їх спогади, які ми повинні вивчати і говорити про них на наших уроках. З 1998р. в Україні на законодавчому рівні було започатковано відзначення Дня пам’яті жертв Голодомору кожну четверту суботу листопада.

Упродовж уроку учні ознайомились:

• з друкованими спогадами свідків Голодомору:
  • з літературними творами про Голодомор;
  • з музичними творами;
  • з кінострічками про Голодомор;
  • з творами живопису про Голодомор.

Познайомившись із спогадами свідків Голодомору, школярі дослідили події геноциду українського народу. Навчились працювати з джерелами, аналізувати їх і висловлювати власну думку стосовно досліджуваної проблеми. Сформували емфатичне мислення – співпереживання людям, що опинилися у вирі несприятливих історичних подій. Розвили соціальні та громадські компетентності, пошану до почуття гідності кожної людини. Усвідомили зміст злочинної антиукраїнської політики радянської влади.

Під час перегляду презентації «Голодомор. Великий злам» ознайомились з досягненням культури у висвітлені подій 1932-1933рр. в Україні. Зрозуміли важливість збереження і розвитку демократичної української держави.

Урок-конференцію було звершено життєстверджуючою тезою – ми народ, який не зламали і ніхто нас не зламає, бо ми пам’ятаємо і знаємо свою історію. Тому завжди майте активну громадську позицію і соціальну відповідальність.