Тренінг "Розвиток дружніх стосунків у класі"

17 грудня 2018 року в спеціалізованій школі № 291 Качура Катерина Олександрівна, соціальний педагог з учнями 7-Б класу провела в рамках реалізації заходів у сфері запобігання та протидії насильству тренінг спрямований розвитку дружніх стосунків у класі, неконфліктної поведінки серед однолітків.                       В Україні за останні два роки 3 мільйони дітей потерпають від насильства. Сьогодні ми будемо уході заняття обговорювати дуже важливу проблему людства – насилля.

Катерина Олександрівна створила позитивну атмосферу в класі, учні називали особливості своєї поведінки чи зовнішності. Вправа «Асоціація» активізувала знання школярів з поняттями «насильство» та «ненасильство». Міні-лекція «Що таке насильство?» сформувала компетентності дітей конструктивно взаємодіяти з іншими: вислухати співрозмовника, знайти діючу альтернативу для вирішення складних ситуацій, контролювати свої емоції.

Виконуючи вправи в групах учні набули навичок щиро ділитися своїми почуттями та розуміти почуття інших, взаємної підтримки, довіри, емпатії, оволоділи знаннями позитивного образу «Я» та досвідом у сфері громадсько-суспільної діяльності.

У вербальному підведені підсумків тренінгу діти виражали емоційне ставлення один до одного і до соціального педагога. Учасники заходу по колу мали можливість висловити думку, наскільки ефективним їм видався тренінг, наскільки він виправдав їхні сподівання, що нового дізналися і де можуть використати отримані знання.