Заняття з питань протидії кібер булінгу дитини в мережі Інтернет.

22 лютого 2019 року в спеціалізованій школі № 291 Жукова Людмила Валентинівна, класний керівник 7-Г класу  провела заняття з питань протидії кібер булінгу дитини в мережі Інтернет. Захід був проведений відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України «Захист дітей від сексуальних ризиків в Інтернеті».

Людмила Валентинівна розпочала заняття з інформаційного повідомлення про соціальні мережі, які набули великої популярності як на території України, так і в усьому світі. З кожним днем все більше і більше користувачів мережі Інтернет реєструються і починають свою активну діяльність у все нових соціальних мережах. Проте спілкування у соціальних мережах хоч і є віртуальним, але при цьому не є безконфліктним як і в реальному житті. Тому варто знати поняття і терміни, які допоможуть протидіями кібер булінгу, а саме: «онлайн грумінг», «секстинг», «Інтернет-меми», «сленг» тощо.

Переглядаючи презентацію «Типи поведінки, характерні для кібер булінгу у соціальних мережах» учні аналізували негативні наслідки такої поведінки особистості в соціальних мережах такі, як: перепалки, нападки, обмовлення, самозванство, ошуканство. Висновок був єдиним, що кібер булінг не має позитивних наслідків для особистості в соціальній мережі. Що може мати наслідки в реальному житті. Тому потрібно контролювати власну поведінку в соціальних мережах.

Об’єднавшись у групи школярі створили електронні пам’ятки «Як уникнути конфліктів у соціальних мережах»:

«Як убезпечити себе від кібер булінг?»

«Як діяти (онлайн-грумінг)?»

«Як діяти (секстинг)?».

До основних правил учні віднесли: спілкуватися лише з знайомими людьми, тримати власні негативні емоції при собі, не вживати лайливих слів, не викидати в соціальні мережі компрометуючий матеріал, звертатись за допомогою до дорослих.

Всі учасники заходу долучились до Всеукраїнської акції  #STOP_SEXтинг!