Інтерактивний захід на тему: «Паління – причина виникнення захворювань, зниження імунітету»

16 березня 2018 року в спеціалізованій школі № 291 Горбань Вікторія Вікторівна, класний керівник 5-А класу, провела інтерактивний захід про шкідливий вплив куріння на організм людини.
Головна мета заходу: допомогти усвідомити шкідливу дію токсичних складових тютюну для молодого організму.

Епіграф: Починаєш курити, щоб довести, що ти чоловік.
Потім намагаєшся кинути палити,
щоб довести, що ти чоловік.
                                   Жорж Сіменон

Вікторія Вікторівна розпочала захід з висловів митців про шкідливість паління:
«Від паління тупіють. Воно несумісне з творчою роботою. Паління годиться лише для нероб» (Йоганн Гете, класик німецької літератури)
«Звичка, огидна для зору, нестерпна для нюху, шкідлива для мозку, небезпечна для легенів, - ось що таке куріння» (Яків I, король Англії)
«Цигарка – це паличка, на одному кінці якої вогник, на іншому – дурень» (Бернар Шоу, класик англійської літератури)
Обговорюючи одну з найпоширеніших згубних звичок нашого часу – тютюнопаління, п’ятикласники отримали додаткову інформацію про тютюн та його шкідливість для молодого організму.
Упродовж евристичної бесіди учні окреслили коло причин з чого починається паління: тиск з боку товаришів, бажання бути схожим на дорослих, набула звичка підліткового віку тощо.
Під час перегляду інтерактивної презентації «Що ховається у сигареті?», діти почули розмову внутрішніх органів людини, які страждають від паління: погіршилась пам'ять, знизилася працездатність, став вразливим до інфекційних захворювань, став недочувати, вранці кашляти, порушилась гострота зору.
В кінці інтерактивного заняття Вікторія Вікторівна зазначила, що паління і підліток несумісні, це роки зростання як фізичного, так і розумового. Організму потрібно багато сил, щоб справитися зі всіма навантаженнями. Хвороби, викликані тютюнопалінням, щорічно вбивають понад 3 млн. людей. Але, щоб стати повноцінною, корисною для суспільства особою, треба свій вільний час заповнити цікавими заняттями.