Інтерактивний урок: «Планета Земля: минуле, сучасне, майбутнє»

20 квітня 2018 року в спеціалізованій школі № 291 Кащенко Людмила Володимирівна, вчитель географія провела для учнів 6-А класу урок-гру, який мав наметі осмислення учнями розвитку Землі, змін, що сталися на планеті, наслідки цих змін в майбутньому.
Учні класу були поділені на команди. Виконуючи інтерактивні завдання школярі пізнавали минуле, визначали сучасне, проектували майбутнє планети Земля.
Людмила Володимирівна розпочала урок з актуалізації знань з питань екологічних проблем: забруднення оболонок Землі, внаслідок господарської діяльності людини. Подорожуючи планетою Земля, шестикласники відповідали на питання інтерактивної вікторини: країна в якій багато перлів; священна тварина Індії; пташка розміром з джмеля; найбільш птах на Землі з нелітаючих. Під час естафети «Ім’я на карті» команди працювали з географічною картою та визначали території, які відкрили дослідники: Дж. Кук, Р. Амудсен, М. Поло, Х. Колумб, Ф. Белінсгаузен, Р. Скот.
В інтерактивному завданні «Пізнай мене» потрібно було вгадати за артефактами назву держави:
 годинники, цукерки, шоколад, Альпи – Швейцарія
 Русалонька, Андерсен, Дюймовочка – Данія
 Тадж-Махал, йога, хна – Індія
 вітряки, клопи, тюльпани – Голландія
 вулкани, сакура, суші – Японія
 ковбаски, автомобіль «мерседес», Бранденбурзькі ворота – Німеччина.
Капітани команд брали участь у бліц - турнірі. На запитання потрібно було відповідати швидко та правильно. За кожну правильну відповідь капітани отримували 1 бал.
Урок-гра одна з найцікавіших нетрадиційних уроків. Його головна особливість наявність, крім ігрової, чітко визначеної дидактичної мети, регламентування ігрової діяльності спеціально визначеними правилами. Ігровий задум та ігрові дії допомагають зберегти високу активність і самостійність учнів, наповнити навчання радістю, позитивними інтелектуальними емоціями.