Рольова гра "Юридичний футбол"

22 листопада 2017 року в спеціалізованій школі № 291 Пшенковський Олег Борисович,  вчитель права  провів  в рамках декади захисту прав дітей, попередження жорстокості та насильства  рольову гру: «Юридичний футбол» з учнями 11-Б класу.

На початку заходу Олег Борисович ознайомив всіх присутніх з метою та завданням рольової гри: популяризація та підвищення рівня засвоєння правових знань, вдосконалення правової освіти учнів; подолання розриву між засвоєнням нових знань і застосуванням їх на практиці; розвиток логічного мислення, уваги, пам’яті.

Учасники гри створили дві команди: «Креативні дівчата» та «Позитивні хлопці». Ролі розподілились таким чином: «Нападаючий» - 1, «захисники» - 5, «воротар» - 1 (він же капітан команди). Гра проводилась за темами: «Конвенція про права дитини», «Декларація прав людини», «Кримінальна відповідальність неповнолітніх»:

I тайм: завдання з’єднані у блоки по 3 питання:

1. Використовуючи текст Конвенції про права дитини, необхідно визначити, котрі права казкових героїв порушені (з вказівкою статті Конвенції).
  2. Питання на загальну ерудицію.
  3. Пропонується одне право з прав, закріплене в Конвенції про права дитини. Необхідно, використовуючи текст документа, знайти відображення даного права у Декларації про права людини (оцінюється швидкість і правильність відповіді).

II тайм: команди одна одній задають заздалегідь підготовлені питання.

III тайм: «Кримінальна відповідальність неповнолітніх». Питання ставились у вигляді тестових завдань, складених за ст. 22, ст. 97-105 Кримінального кодексу України.

Після підведення підсумків учасники гри мають можливість обміняти бали на оцінки.

«Нападаючий» команди ставить питання будь-якому «захиснику» команди супротивника. Якщо цей «захисник» не знає відповіді, він може «перепасувати» питання-мяч тому «захиснику», котрий знає відповідь, підтверджуючи це підняттям руки. Якщо «захисники» не знають відповіді, вони пасують питання-мяч «воротарю». Якщо «воротар» не знає правильної відповіді, команді зараховується «гол» і м’яч передається нападаючому команди супротивника для «нанесення» нового удару. У ході гри підрахунок здійснюється за наступною бальною системою: за правильну відповідь першим «захисником» - 3 бали, другим «захисником» - 2 бали, «воротарем» - 1 бал.