Проведення дискусійного клубу з елементами вікторини на тему: «Громадянські права та їх втілення в Україні»

12 грудня 2018 року в спеціалізованій школі № 291 Пшенковський Олег Борисович, вчитель права в рамках Всеукраїнського тижня права з учнями 10-А класу провів тематичний захід з питань реалізації і захисту прав людини
З метою організації комунікативної діяльності Олег Борисович розпочав тематичний захід з правової вікторини. У якій брали участь дві команди: дівчат та хлопців. Питання вікторини потребували знання нормативно-правових документів. Ціннісні орієнтири були більш сформовані у команді дівчат, тому вони отримали перемогу.
Вікторина налаштувала учнів класу на публічне обговорення громадянських прав та їх механізм дії. Жваво обговорювалось право на вільне пересування (ст.33). Це право є новим для конституційної теорії і практики, оскільки за радянської доби таке право не лише не закріплювалося, а й заборонялося. Одним із позитивних здобутків його закріплення в Конституції України 1996 року стала ліквідація архаїчного інституту прописки. Унаслідок порушення даного права виникло сучасне явище торгівля людьми і дітьми, так зване «сучасне рабство».
Тема порушення чи обмеження прав людини є актуальною в Україні, тому що під час військового стану, терактів, протестів деякі права людини можуть бути обмежені. Під час дискусії старшокласники сформували своє бачення форм дискримінації у державі. Також відбулось формування інформаційної компетентності учнів самостійно приймати рішення та готуватись до самостійного життя в умовах демократії.
Готуючись до дискусії, команди шукали аргументи і факти, які обґрунтовують пріоритетність основних прав і свобод людини і громадянина. У ході дискусії довели, що громадянські права і свободи є індивідуальними, природними і виникають з часу народження людини, незалежно від її громадянства, і не можуть бути ніким скасовані чи припинені.