Урок «Основи здоров’я» на тему: «Гігієна порожнини рота»

13 квітня 2018 року в спеціалізованій школі № 291 Кравченко Олена Миколаївна, класний керівник 4-Г класу провела відкритий урок з питань здорового способу життя та стоматологічного здоров’я.

На початку уроку всі учні утворили «коло позитивних емоцій»: висловлювали по відношенню один до одного доброзичливі слова, дарували усмішки. Олена Миколаївна звернула увагу на те, що посміхаючись, люди помічають зуби. Тому, дуже важливо мати здорові, красиві, блискучі, рівні, білі зуби.
Під час гри «Корисне, шкідливе» школярі розподілили продукти, які зміцнюють зуби та пошкоджують їх. До продуктів, які зміцнюють зуби потрапили: овочі, фрукти, молочні продукти, зелень, риба – продукти, які мають багато кальцію фосфору, заліза, вітамінів, фтору. Продукти, які пошкоджують зуби – це горіхи, насіння, льодяники, шоколад, цукерки, торти, солодка вода, морозиво, тобто ті продукти, які пошкоджують емаль зубів, руйнують тверду тканину зубів, сприяють утворенню карієсу.
Розглядаючи питання «Стоматологічне здоров’я»: учні прослухали поради стоматологів, як правильно чистити зуби; виконали фізкультхвилинку з практичними рухами чистки зубів; переглянули рекламу зубної пасти.
Переглядаючи міні-проект «Відома й невідома реклама», школярі навчились свідомо виявляти в рекламі приховані чинники впливу (рекламні хитрощі): «ефект зірки», «ефект експерта», «ефект популярності», «ефект розпродажу». Зорієнтувались у правильному виборі засобів догляду за ротовою порожниною.
Узагальнення знань учнів з питань гігієни порожнини рота відбулось за допомогою тесту «Так чи ні?». Відповівши на всі питання, учні прочитали вислів, який став підсумком уроку: «Здорові зуби не ті, які добре лікують, а ті, за якими постійно і добре доглядають».