Профілактичний захід з елементами тренінгу: «СВІТ БЕЗ НАСИЛЬСТВА»

23  листопада 2018 року в спеціалізованій школі № 291 Шевченко Світлана Пилипівна,  класний керівник 3-А класу провела  до Всесвітнього дня дитини  профілактичний захід спрямований на формування уміння учнів оцінювати інших з позиції доброзичливості.

Світлана Пилипівна розпочала захід інтерактивною вправою «Снігова Королева». Склавши пазли діти пригадали казку про Снігову Королеву та про дзеркало в якому все добре і прекрасне, перетворювалось на дурне і потворне. Про те, що льодяне серце Кая відігріла доброта, любов та турбота. Учнів здивував той факт, що казка «Снігова Королева» має продовження: коли Кай і Герда стали дорослими, вони зробили чарівні окуляри, через які можна розгледіти все гарне, що є в кожній людині. Перш ніж приміряти окули, школярі виконували ігрові вправи, які сформували громадські і загальнокультурні компетентності учнів:

Гра «добре-погано» навчила учнів розрізняти позитивні і негативні твердження стосовно людських відносин.

Під час гри «Сердечко» діти звертались з проханням про те, як би їй хотілося, щоб до неї ставилися інші. Звернення були адресовані тій дитині, з якою частіше бувають непорозуміння.

Складаючи прислів’я про дружбу, товариські відносини між людьми вчились толерантності.

Промовляючи в малих групах «мирилки», набули навичок доброзичливості та відновлення дружніх стосунків.

Вдягаючи чарівні окуляри діти називали тільки позитивні риси характеру іншого учня.

Створивши «Дерево добра» школярі навчилися пробачати один одному, набули вміння просити вибачення, знаходити слова підтримки, співчувати іншим.

Захід був завершений зворушливою історіє про хлопчика, який страждав від домашнього насилля та перебував весь час у синцях. Бабуся хлопчика створила символ боротьби з насильством – синю стрічку, яка відтворювала колір синців та присвятила все своє життя профілактиці цього негативного явища. Синій колір служить постійним нагадуванням про те що необхідно боротися з насильством, вчити людей з дитинства добру, милосердю, стриманості. Всі учні  класу пов’язали собі синю стрічку, щоб не забувати виховувати в собі доброзичливість, терпимість, стримувати негативні емоції та агресію.