Інтерактивний захід з елементами гри на тему: «Права людини та їх захист»

12 грудня 2018 року в спеціалізованій школі № 291 Блінова Оксана Богданівна, класний керівник 3-Г класу  в рамках Всеукраїнського тижня права  провела правопросвітницький  захід, з метою формування у дітей правосвідомості та правової культури.

Оксана Богданівна розпочата тематичний захід електронною презентацією «Права людини», завдяки якій діти поглибили знання про свої права та обов’язки, що регламентуються головним документом – Конституцією України.

Формуючи правові компетентності учнів вчитель ввів поняття слова «право». Ідея прав людини має давню історію. Кожна держава забезпечувала права і свободи особи за допомогою власних законів. Друга світова війна продемонструвала факти порушення прав людини, що спонукало світову спільноту шукати шляхи ефективного міжнародного механізму захисту прав людини. Під керівництвом ООН та інших міжнародних організацій розроблений ряд декларацій, конвенцій та інших документів з прав людини.

Щоб з’ясувати, які ж права людини найважливіші, дітям була запропонована гра: зібрати пазл, визначити назву казки та права людини, які були у ній порушенні. Ігрові проекти допомагають заохочувати дітей до пошуково-дослідницької діяльності. В ігровій формі учні знайомляться зі складними ситуаціями правопорушень, які скоїли казкові герої, та вчаться їх виправляти.

Працюючи активно в групах школярі збагатили свої знання про права і обов’язки громадянина, сформували компетентності правомірної поведінки, оволоділи прийомами дій у нестандартних ситуаціях, усвідомили необхідність дотримання вимог законів.