Загальноміський захід пам’яті Небесної Сотні

20 січня 2019 року в спеціалізованій школі № 291 Ларченкова Ольга Опанасівна, класний керівник 4-Г класу провела загальноміський захід пам’яті Небесної Сотні.

Ольга Опанасівна розпочала захід з перегляду відеороботи «Бій під Крутами. Мемуари учасників», яку створили представники рою «Байда» (старша вікова група) та рою «Січове товариство» (середня вікова група). Відеофільм про героїв Крут посів II місце у загальноміському конкурсі відео робіт до Дня пам’яті Героїв Крут. Українська молодь – студенти і гімназисти – прийняли нерівний бій з більшовицькою навалою біля станції Крути та поклали найдорожче на вівтар свободи – власне життя.

Герої не вмирають! Вони тут, з нами на Землі!!! Лише тихо про свої життєві плани та мрії гомонять…

Криваві події в Києві зимою 2014 року ми пам’ятаємо та вшановуємо Героїв Небесної Сотні – це не просто наш святий обов’язок, це наша гордість за справжніх героїв. Та слава героїв невмируща! Майдан забути неможливо. Небесна Сотня з вірою в життя йшла вперед свободу українцям здобувати й віддала свою душу та тіло за нас усіх… А ми повинні жити гідно, щоб святу Небесну Сотню нізащо, ніколи не забути.

Революція добре показала нам, хто є хто. Патріотизм, національна свідомість, українська ідентичність характеризує Героїв сьогодення. Не зважаючи на молоді роки, юнаки йшли у бій із несправедливістю – і все заради України. За чотири роки по країні з’явилось вулиці та площі, названі на честь героїв Майдану, а саме: вулиця Юрія Пасхаліна є у Дарницькому районі міста Києва.

Активісти Майдану пішли першими боронити кордони нашої держави на сході України. Багато батьків учнів нашої школи є учасниками бойових дій на Сході України. Так, Мусієнко Володимир Григорович, батько Мусієнко Ірини, учениці 4-Г класу за мужність отримав прапор від президента України на відбудованому Майдані Незалежності.

Слава Небесній Сотні!