Інформаційна хвилинка "Цікаві факти про українську мову"

09 листопада 2017 року в спеціалізованій школі № 291 Берегова Олена Анатоліївна, вчитель української мови та літератури   разом з учнями 10-х класів провела  інформаційну хвилинку  для учнів школи. Тематичний захід, присвячений Дню української писемності та мови.

Інформаційна хвилинка – це своєрідний заклик правильно розмовляти, писати, мислити українською мовою.

Тематичний захід розпочався висловом українського митця О.Олеся: «Про рідну мову»:

Мова – це не просто спілкування, а щось більш значуще.

Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання віків.

Мова – це ще й музика, мелодія, барви буття, сучасна художня інтелектуальна і мислительська діяльність народу.

О. Олесь

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО УКРАЇНСЬКУ МОВУ,

ЯКІ ВАРТО ЗНАТИ КОЖНОМУ УКРАЇНЦЮ:

В українській мові існує три форми майбутнього часу! Проста, складна і складена. Майбутній час першої особи однини недоконаного виду в українській має іншу форму без префікса: знатиму, говоритиму, робитиму і т.д.

У448 р. н.е. візантійський історик Пріск Панікійський, перебуваючи у таборі гунського володаря Аттіли, (на території сучасної України), того самого Аттіли, який розгромив Римську імперію, записав слова “мед” і “страва”.

У 1918—1920 роках українська мова була офіційною мовою Кубанської Народної Республіки.

Українська дуже тісно пов’язана зі старослов’янською — спільною мовою предків всіх сучасних слов’ян, так само як санскрит, є мовою, найближчою до спільної мови перших                  індоєвропейців (арійців). До речі, в українській мові є багато слів, які майже ідентичні словам у санскриті: “повітря”, “кохати”, “кінь”, “дерево”, “вогонь”.