Мовно-розважальний конкурс: «Мова наша солов’їна – чиста, мов перлина»

09 листопада 2017 року в спеціалізованій школі № 291 Бернацька Олена Вікторівна, вчитель української мови та літератури   провела  мовно-розважальний конкурс  для учнів 3-Г та 3-В класів. Тематичний захід, присвячений Дню української писемності та мови.

Мета заходу: формувати розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

Олена Вікторівна розпочала захід поезією українських митців, які прагнули, щоб українська мова огорнула всю Україну:

…Любіть Україну у сні й наяву,              Вся історія народу – в мові,

Вишневу свою Україну,                          Мова – душа народу.

Красу її вічно живу і нову,                      Позбавити народ рідної мови -

І мову її солов’їну.                                     Це означає вбити народ.

Конкурсна програма складалась з цікавих та різноманітних питань:

у конкурсі «Розминка» учні мали швидко і точно дати відповіді;

у конкурсі «Перекладач» кожна команда отримує картки зі словами російською мовою, які потрібно перекласти на українську;

у «Поетичному» конкурсі командам необхідно скласти вірш за римами про мову;

під час конкурсу «Юний ерудит» обирався учень, який найбільше дав правильних відповідей на питання.

Мовно-розважальний конкурс української писемності та української мови був завершений  нагородженням переможців, які є справжніми нащадками прадідів, дідів, батьків роду українського.