Інформаційна хвилинка з елементами диспуту: «Вчимося демократії разом»

06 грудня 2017 року в спеціалізованій школі № 291 Ходацька Оксана Ярославівна,  класний керівник 7-Б класу  в рамках  тижня права  підготувала та провела з учнями  класу  інформаційну хвилинку з елементами диспуту: «Вчимося демократії разом».

Захід мав на меті розповсюдити інформацію щодо принципів, надбань і досягнень місцевої демократії в Україні та залучення учнів до роботи в учнівському самоврядуванні. Під час виховного заходу діти закріпили  знання про свої права згідно з Конвенцією про права дитини, отримали досвід обрання лідерів учнівського самоврядування класу шляхом відкритого голосування як метода демократії, переконались у важливості особистої участі у житті класу, школи і вагомості свого голосу для прийняття відповідного рішення.

Упродовж дискусії учні обговорювали питання:

ü Що таке демократія?

ü Яку роль відіграє демократія у розвитку людської цивілізації?

ü Яка роль конкретної людини у демократичному суспільстві?

ü Чи є Україна демократичною державою? тощо.

По закінченню виховного заходу, учні зробили висновок, що неможливо уявити людське життя абсолютно поза політикою. Політика не безособова, її завжди роблять люди зі своїми інтересами і потребами, думками і пристрастями. Будь-який елемент демократичного механізму і весь він у цілому можуть існувати й успішно функціонувати лише в разі, якщо дотримуватись прав людини. Декларування і здійснення політичних прав прокладає дорогу до народовладдя, до створення справді демократичної системи.