Урок-вистава
«Як бути здоровим»
Вчитель: Семена Л. Г.
Мета: Продовжувати формувати позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя,поглиблювати усвідомлення поняття «здоров’я»,необхідності турботи про нього. Створити сприятливі умови для вираження позитивних емоцій,сприяти задоволенню фізіологічної потреби молодших школярів у руховій діяльності ,активізувати життєвий тонус і позитивні емоції, виконуючи ранкову гімнастику.
Виховувати прагнення берегти своє здоров,я,зважаючи на його цінність і значимість для людини.
Перебіг заняття
- Організаційний момент
Ось дзвінок нам дав сигнал ?
Працювати час настав,
Тож і ми часу не гаймо,
Урок здоров’я починаймо.
Учитель:
Зрозуміло,всім відомо,
Що приємно будь здоровим.
Тільки треба знати,
Як здоровим стати
Учитель:
-Надворі зима, ми скучили за сонечком, яке з являється на небі рідко.Сонце-джерело життя на Землі. Як ви гадаєте,чому?
(Воно дає нам тепло і світло)
-А сьогодні у нас на уроці ось таке чудове сонечко,яке буде посилати нам промінчики з порадами як бути здоровим.
І перший промінчик з порадою про те,чим починається наш кожен день у школі.
Учень:
Кожен день по розпорядку
Маємо робить зарядку,
Для здоров’я вона «плюс»
Намотай собі на вус.
(Учні виконують ранкову зарядку)
З являється промінчик «Щоденно роби зарядку»
Учитель:
? Який у Вас настрій після зарядки?
? Що допомогло Вам стати більш бадьорими?
? Давайте виберемо настрій уроку
Промінчик « Частіше посміхайся»
- II.Мотивація навчальної діяльності
Учитель:
-А коли у вас гарний настрій, коли я здоровий,я
(на кожну літеру підібрати слово,яке відповідає позитивним якостям людини)
А ? активний
З ? задоволений
Б ? бадьорий
У? усміхнений
К ? кмітливий
А ? акуратний
З ? здібний
Д ? доброзичливий
О ? організований
Р ? роботящий
О ? оптимістичний
В – вольовий
(пауза-апостроф)
Я ? яскравий
-Давайте прочитаємо, утворені слова( азбука здоров я)
-На сьогоднішньому уроці ми будемо говорити про ази здоров я,про те,що потрібно робити ,щоб бути здоровим.
- III.Опрацювання теми
-А про що буде наступний промінчик,дізнаєтесь погравши у гру
2. Гра «Словник ввічливих слів»
«Чемний кіт»
Якось містом кіт гуляв.
З усіма вітався (няв)
І у відповідь взаємно
З ним усі вітались (чемно).
Ось поважний слон іде.
Поклонився:(Добрий день!)
Зебра, модниця смугаста,
Усміхнулась мило: ( Здрастуй!)
Бегемот йому услід
Крикнув радісно: ( Привіт!)
А з малим телям корова
Запитала: ( Як здоров,я?)
Пролітали мимо Гави,
Поцікавились: ( Як справи?)
Переходив лев дорогу,
Поздоровкався до нього.
Сірий ослик висловухий
Зняв поштиво (капелюха).
Я про чемного кота
Розповіла вам до речі.
-Ну й дитина золота!
Бач , які манери Гречні!
Промінчик «Говори ввічливі слова»
Про здоров я складено багато прислів їв та приказок. Щоб прочитати їх
З єднай словосполучення лівої колонки із словосполучення правої.
3. Збери прислів’я про здоров’я
Здоров’я ? все здорово.
У здоровому тілі здорова нація.
Здоровому найдорожчий скарб.
Здорові діти здоровий дух.
4-Науковці всього світу працюють над проблемою « Емоційного здоров я людини».Адже від нашого психологічного стану залежить і наше фізичне(тілесне) здоров.я. Деякі поради науковців в цьому напрямку підготували нам учні класу
Науковець:
Вченими доведено,що найкращими засобами для зняття нервового напруження є фізичні навантаження ? фізична культура та фізична праця. Отже, коли в тебе поганий настрій,іди на спортмайданчик,грай у футбол, волейбол, теніс.
Науковець:
Добре знімає психологічне напруження робота на городі, в саду, на сінокосі. Вважається, що лікарські рослини теж сприяють заспокоєнню нервової системи. Наприклад, можна пошити подушку і набити її лікарськими травами, або тримати у кімнаті жмут полину.
Науковець:
Домашній затишок, спілкування з четвероногим другом також заспокоює нервову систему. Погладь кішку, бо вона знімає стресовий стан. Собака, своєю відданістю і прихильністю,також заспокоює нервову систему.
Науковець:
З давніх-давен відомо, що посмішка, сміх, жарт, гумор знімають психічне напруження. «Я твердо вірю,? писав Ю. Нікулін ? сміх зміцнює здоров’я і подовжує життя». Тому, коли поганий настрій, прочитайте гумореску, відвідайте цирк, подивіться кінокомедію, заспівайте веселу пісню.
5.Виконання учнями пісні «На зарядку»
Промінчик «Покращуй свій настрій»
6 Щоб не хворів ні ти ні я
Дотримуйся «Режиму дня»
Давайте згадаєм режим дня, а саме « Ранок школяра» ,погравши у гру «Стань правильно»
Промінчик «Дотримуйся режиму дня»
-А про що далі ми дізнаємось,підкаже уривок з вашого улюбленого мультфільму «Смішарики»
Уривок з мультфільму
7. Щоб мати здоров’я
Слід правильно їсти,
Вживати поживне
І тільки корисне
Сценка «Ми корисні для людини»
Вітаміни:
Добрий день! Чи впізнали нас?
Ми ? вітаміни, дуже корисні для людини.
Вітамін А
Я вітамін А, сприяю росту, допомагаю підтримувати в нормі зір. Мене багато в моркві, маслі, сирі, яйцях, печінці, помідорах, зеленій цибулі, гарбузі, риб’ячому жирі.
Вітамін В
А я ? вітамін В, дуже потрібний для розумової, фізичної праці, поліпшую травлення.
Є в житньому хлібі, вівсяній та гречаній крупі, квасолі, жовтку яєць, печінці, м’ясі.
Вітамін С
А я ? вітамін С, запобігаю застуді, поліпшую кровообіг.
Багата мною капуста, картопля, помідори, цибуля, шипшина, хрін, часник, лимони, настій хвої, чорна смородина.
Вітамін Д
А я – вітамін Д, зміцнюю кістки, запобігаю рахітові. Живу в печінці, риб’ячому жирі, житньому хлібі.
Всі разом:
Хто дружить із нами буде,
Всі незгоди забуде
Виросте міцним. Здоровим.
Переможе всі хвороби.
Промінчик «Вживай більше вітамінів»
9.Робота на картках
Вставте пропущені слова:повітря,вода, ранкова зарядка, гігієна, відпочинок,настрій,постава, сонце,харчування
1 ____________ світить і зігріває нас. Воно дає життя всьому на Землі.
2 Чиста ______________ потрібна кожному з нас. Без води людина може прожити тиждень.
3Правильне ______________ забезпечує організм усім необхідним для нормального життя.
4______________ допомагає підтримувати чистоту і боротися з мікробами.
5 ______________ розвиває м’язи, додає енергії.
6 Правильна ______________ сприяє гарному вигляду й хорошому самопочуттю.
7 _____________ необхідний для відновлення сил.
8 Гарний _________ радує тих,хто нас оточує, і нас самих
Промінчики «Вчасно відпочивай» і « Бережи здоров.я»
Вірші про здоров’я
Хто здоровий, той сміється.
Все йому в житті вдається.
Він долає всі вершини.
Це чудово для людини.
Хто здоровий ? той не плаче,
Жде його в житті удача.
Він уміє працювати.
Вчитись і відпочивати.
Хто здоровий ? не сумує.
Над загадками мудрує.
Він сміливо в світ іде
Й за собою всіх веде.
Бо здоров’я ? це прекрасно,
Здорово,чудово, ясно!
І доступні для людини
Всі дороги і стежини.
Запам’ятайте, любі друзі, милі,
Як буде на душі, так буде і на тілі,
Тому з хорошими дружіть,
Веселими і добрими ростіть.
Здоров’я бережіть, доки малі,
Мудрими ідіть по цій землі.
Хай кожен з вас в житті запам’ятає,
Що без здоров’я щастя не буває
- IV.Підведення підсумків
Давайте ще раз прочитаємо всі поради від сонечка і будемо дотримуватись їх.
? Частіше посміхайся
? Вживай більше вітамінів
? Щоденно роби зарядку
? Дотримуйся режиму дня
? Говори ввічливі слова
-Вчасно відпочивай
-Бережи здоров.я
Сонечко усміхнулося
Слово вчителя:
- Як є здоров’я ? буде все ,як треба,
Сміятиметься сонечко із неба,
І дітям світ постелиться під ноги,
Щоб ви пройшли усі дороги.
Здорові діти ? нація здорова,
Багата Україна і чудова!
-Бажаю всім бути здоровими і щоб чудовий настрій яким почався наш день зберігся до кінця дня і розпочинав кожен наступний день нашого життя.